spacer.png, 0 kB

Wino z regionu SYCYLIA

wino z regionu sycylia:: wina włoskie:: wina z włoch:: sycylijskie winaSycylia jest najstarszym obszarem produkcji wina we Włoszech. Dostarcza obok słynnego likieru Marsala także doskonałe wina czerwone. Przemysł winiarski na Sycylii rozwija się niezwykle dynamiczne w ostatnich czasach. Na winiarskiej scenie światowej wina istnieją dopiero od kilku lat, lecz historia samego wina sięga czterech tysięcy lat. Niektóre z win sycylijskich maja niezwykle wysoki poziom alkoholu, te właśnie wina cieszą się niezwykłym wzięciem na międzynarodowych rynkach. Wyśmienite sycylijskie wina zaczynają gościć w najlepszych restauracjach, lecz niestety osiągają wysokie ceny. Najbardziej znanym sycylijskim winem jest Marsala, którą 200 lat temu stworzyli angielscy handlarze win. Białe lub czerwone wino zawiera około 18% alkoholu. Jest to wino które leżakuje przynajmniej przez rok zanim trafi do sprzedaży. Podczas dojrzewania wino wzmacnia się spirytusem i dosładza skondensowanym moszczem winnym. Słodsze rodzaje wina podaje się pod koniec posiłku, bez dodatków, lecz młodą wytrawną Marselę pija się jako aperitif. Należy do jednych z najbardziej cenionych win w Europie.

Inne wina to:wino Porta Palo Bianco di Sicilia – wytrawne wino gronowe. Doskonale zbalansowane, o owocowym bukiecie z cytrusowymi akcentami. Doskonałe do potraw z ryb, drobiu i wieprzowiny.
Wino Nero d'Avola Cabernet – wytrawne wino gronowe. Wyróżnia je doskonała struktura oraz owocowy smak. Pozostawia delikatny posmak. Doskonałe do dań z makaronów, drobiu, ostrych serów.
Wino Nero d'Avola – wino wytrawne. Charakteryzuje rubinowy kolor, świeży bukiet z akcentami wanilii i dojrzałych, czerwonych owoców oraz delikatny smak. Doskonałe do potraw z czerwonych mięs oraz pieczeni.
Wino Nero d'Avola Shiraz – wytrawne wino. Charakteryzuje je zbalansowana struktura, głęboki kolor oraz łagodny, owocowy smak. Doskonałe do dań z makaronów, drobiu, ostrych serów.

 

 


Wino włoskie obszaru sycylii można zakupić także w sklepach internetowych np:

:

 

 

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB