spacer.png, 0 kB

Wina z regionu Toskania

 

wina z regionu Toskania:: wina włoskie:: wino z włoch: winaToskania jest to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch leżący na zboczach Apeninów, a od zachodu graniczący z Morzem Tyrreńskim. Stolicą Toskanii jest jedno z najpiękniejszych miast włoskich, mianowicie Florencja. Znajduje się tam blisko 70 tysięcy hektarów winnic. Najbardziej znanym winem toskańskim jest oczywiście Chianti, które wytłaczane jest z różnych rodzajów winogron, posiada kolor rubinowo-czerwony, a jego zapach przypomina czasami zapach fiołków. Najbardziej prestiżowym winem jest Brunello di Montalcino. Winogrona tego wina są zbierane ręcznie z winnic o powierzchni około 6 hektarów, starzone w beczkach z dębu slawońskiego, ma wspaniały balans kwasowości.

Inne wina to:
Wino Vin Santo- delikatne, elegancie z wyczuwalnym, dobrze złożonym posmakiem beczki w swej długiej końcówce. To soczyste, skoncentrowane wino.
Wino Nero di Nubi – kolor rubinowy z pomarańczowymi refleksami. Aromaty lekko zwierzęce z nuta wanilii i jagód.
Wino Maestro Raro -  wino o kolorze rubinu z odcieniami fioletu, pachnące jagodami, tytoniem, wyrobami skórzanymi i nową beczką. Bardzo elegancki i trwały posmak.
Wino Chianti Classico Riserva RANCIA- wino mięsiste, pełne, urozmaicone aromatami kwiatów i leśnych owoców. Pikantne w smaku, z młodymi taninami i dobrą strukturą.


Dobre wino włoskie można nabyć także w wielu polskich sklepach internetowych - np. wino czerwone-wytrawne Fattoria dei Barbi Colombini Brunello di Montalcino

 

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB